Wiadomości

POLSKA

Obchody 100-lecia domu Misyjnego w Pieniężnie
Bp Jerzy Mazur SVD święci obelisk upamiętniający 100-lecie Domu Misyjnego w Pieniężnie (fot. za www.seminarium.org.pl)

Obchody 100-lecia domu Misyjnego w Pieniężnie

W dniach 29-30 października 2021 roku odbył się kolejny etap obchodów jubileuszu 100-lecia Domu Misyjnego św. Wojciecha w Pieniężnie i obecności werbistów na Warmii. Była to chwila wdzięcznego spojrzenia w przeszłość i okazja, by prosić Boga o dalsze błogosławieństwo naszej działalności dla Kościoła na Warmii i w świecie.

W piątek, 29 października, odbyła się okolicznościowa konferencja naukowa, podczas której zaproszeni prelegenci zaprezentowali historię Domu Misyjnego św. Wojciecha, sylwetki wybitnych Werbistów, absolwentów Misyjnego Seminarium oraz dzieła będące świadectwem wkładu Zgromadzenia Słowa Bożego w życie Kościoła w Polsce i na świecie. Nagrania z tej konferencji można znaleźć na oficjalnym kanale Polskiej Prowincji w serwisie internetowym YouTube.

Sobota, 30 października, była natomiast czasem modlitwy i wdzięczności Bogu oraz ludziom za 100-lecie Domu Misyjnego w Pieniężnie oraz liturgiczną inauguracją 73. roku akademickiego w Misyjnym Seminarium Duchownym. O godz. 10.00 została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem bp Jerzego Mazura SVD, ordynariusza diecezji ełckiej, werbisty, misjonarza, absolwenta naszego Misyjnego Seminarium Duchownego w Pieniężnie oraz przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Fot. za www.seminarium.org.pl

Na Eucharystię przybyły Magnificencje Rektorzy Wyższych Seminariów Duchownych z Olsztyna, Ełku i Elbląga, Dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych i służb mundurowych oraz przyjaciele Domu Misyjnego św. Wojciecha.

Polecaliśmy Bożej Opatrzności kolejny rok akademicki oraz wszystkie sprawy Domu i wspólnoty werbistowskiej w Pieniężnie. W dziękczynieniu pamiętaliśmy o Dobrodziejach, którzy wspierali i nadal wspierają naszą działalność. Wspominaliśmy również naszych sąsiadów, którzy w trudnych czasach powojennych, sami cierpiąc niedostatek, hojnie dzielili się z werbistami plonami ziemi.

Za: www.seminarium.org.pl

Fot. za www.seminarium.org.pl