Wiadomości

POLSKA

Tysiące darczyńców wspiera Akcję św. Krzysztofa
Altiplano, Boliwia (fot. Tomasz Szyszka SVD)

Tysiące darczyńców wspiera Akcję św. Krzysztofa

Trwa werbistowska Akcja św. Krzysztofa. Jak co roku włączają się w nią tysiące kierowców i ich rodzin, parafii i instytucji. Jak informuje organizator, dotychczas w akcję włączyło się już ponad 8,5 tys. darczyńców. Dzięki ich ofiarności w tym roku udało się już zebrać blisko 400 tys. zł, które zostaną przeznaczone na pomoc misjonarzom i misjonarkom.

Werbistowska Akcja Pomocy Kierowców na Rzecz Misyjnych Środków Transportu, znana szerzej jako Akcja św. Krzysztofa, organizowana jest przez Referat Misyjny z Pieniężna już po raz 26. Jest to najstarsza tego typu akcja pomocy w Polsce.

Od wielu lat werbiści współpracują też z MIVA Polska, która organizuje podobną akcję. Wiele pojazdów, które trafiły do polskich misjonarzy, współfinansowanych było ze środków zebranych w ramach werbistowskiej Akcji św. Krzysztofa oraz akcji MIVA Polska.

W ramach Akcji św. Krzysztofa 2020 można wspomóc następujących misjonarzy:

  • oo. Andrzeja Dzidę SVD i Wojciecha Pawłowskiego SVD – samochód na potrzeby pracy w obozie uchodźców z Sudanu Południowego w Ugandzie
  • o. Krzysztofa Grzybka SVD – samochód dla Parafii Bożego Miłosierdzia w Svabodni w Rosji
  • s. Agnieszkę Kobiałkę SSpS – samochód Youth Alive Zambia w Livingstone
  • o. Edwarda Sito SVD – zakup 4 motocykli dla katechistów z diecezji Dundo w Angoli

O dofinansowanie zakupu ambulansu proszą także:

  • Siostry Służebnice Ducha Świętego dla Ośrodka Zdrowia im. św. Józefa Kwahu-Tafo w Ghanie
  • o. Emil Kałka SVD dla Szpitala św. Łukasza w Kifangondo w Angoli.

globe element95px ver1Czytaj także: 


 

Ofiary przekazywane w ramach akcji posłużą również jako pomoc w codziennym utrzymaniu i remontach misyjnych samochodów, motocykli, rowerów i łodzi.

Werbistowska Akcja Pomocy Kierowców na Rzecz Misyjnych Środków Transportu trwa przez cały rok. Można się w nią włączyć w każdej chwili i przekazać dowolną ofiarę.
Więcej informacji i formularz przekazania ofiary można znaleźć na stronie Referatu Misyjnego z Pieniężna – zob. https://www.pomocmisjom.werbisci.pl/?page_id=3676

Logo tegorocznej Akcji św. Krzysztofa (proj. Sławomir Błażewicz)