Wiadomości

POLSKA

Zakończyły się “Wakacje z Misjami 2022”
Każdy z uczestników dzwoni dzwonem na zakończenie turnusu (fot. Wiktor Kanarski SVD)

Zakończyły się “Wakacje z Misjami 2022”

18 sierpnia 2022 r. zakończył się 5. turnus “Wakacji z Misjami”, a tym samym dobiegła końca 35. edycja wakacyjnej werbistowskiej akcji dla dzieci i młodzieży. Ostatnie dwa dni to powolny czas pakowania bagaży i przygotowań do wyjazdu z Ocypla.

Jednak coś się działo poza standardowym programem. Odbyło się bowiem niezwykłe spotkanie z br. Wiktorem Kanarskim SVD, który od 1994 roku pracuje w Papui Nowej Gwinei. Uzupełnieniem Jego opowieści były slajdy, które ukazywały piękno tego kraju, jego kulturę, pracę misyjną werbistów oraz młodość i żywotność tamtejszego Kościoła. Br. Wiktor pracuje w miejscach, gdzie bardzo rzadko docierają podróżnicy lub turyści. Z zawodu jest elektromonterem i informatykiem, dlatego dba o stan komputerów i sprzętu elektronicznego w prawie wszystkich diecezjach Kościoła katolickiego i instytucjach kościelnych w Papui Nowej Gwinei.

Ostatni apel poranny i wspólna modlitwa, śniadanie, ostatnie spotkanie w grupach, kończąca turnus Msza święta, pożegnalny obiad i „uderzenie w dzwon” przez każdego z uczestników to znak, że turnus i tegoroczna edycja “Wakacji z Misjami” przeszły już do historii.

Do zobaczenia za rok w Ocyplu! Bo tu się zawsze wraca! (wd)

wzm2022tur5 wkanarski01Spotkanie z br. Wiktorem Kanarskim SVD (fot. Wiesław Dudar SVD)

wzm2022tur5 wkanarski02Spotkanie z br. Wiktorem Kanarskim SVD (fot. Wiesław Dudar SVD)

wzm2022tur5 zakoncz05Ostatni apel poranny (fot. Wiesław Dudar SVD)

wzm2022tur5 zakoncz01Msza święta na zakończenie turnusu (fot. Wiktor Kanarski SVD)