Wiadomości

POLSKA

Kolejny kontener wyruszył w drogę do Togo
Przygotowanie kontenera dla Togo

Kolejny kontener wyruszył w drogę do Togo

19 grudnia wyruszył w drogę do Togo kontener z darami zebranymi w trakcie akcji misyjnych prowadzonych przez werbistowski Referat Misyjny z Pieniężna. Trafią one do togijskich szpitali, szkół i parafii.

To już kolejna tego typu akcja. Wcześniej, w październiku 2017 roku, do Togo przekazano 2 kontenery z pomocą polskich przyjaciół dzieła misyjnego.

Tym razem wśród zebranych przedmiotów znalazły się między innymi artykuły biurowe, przybory szkolne, zabawki, środki czystości, drobne wyposażenie szpitali i artykuły medyczne (kule ortopedyczne, lekarstwa, opatrunki, prześcieradła itp.), witraże i dewocjonalia.

Zebrane przedmioty przekazane zostały przez polskich przyjaciół misji w czasie spotkań rejonowych, organizowanych przez Referat Misyjny w różnych miastach polski, a także w czasie specjalnych akcji organizowanych w parafiach i szkołach. W ostatnim czasie taką akcję zorganizowano na przykład w Szkole Podstawowej im. Świętego Wojciecha w Bągarcie, gdzie odbyła się akcja "100 dobrych uczynków na 100-lecie odzyskania niepodległości Polski".

Część sprzętów i przyborów szkolnych pochodzi z Archidiecezji Szczecińsko–Kamieńskiej. Tamtejsze diecezjalne biuro Papieskich Dzieł Misyjnych podarowało jesienią tysiąc w pełni wyposażonych piórników i pomocy szkolnych. Również poznańska Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio przekazała artykuły szkolne, a przede wszystkim środki opatrunkowe i środki pierwszej pomocy szpitalnej.

Odbiorcami przesłanych przedmiotów są misjonarze i misjonarki pracujący w Togo, a całość na miejscu koordynuje o. Marian Schwark SVD, pracujący w parafii w Kpalimé na południowym-zachodzie kraju.

Akcje pomocowe Referatu Misyjnego z Pieniężna trwają nadal. Ich listę można znaleźć TUTAJ.