Wiadomości

POLSKA

Pielgrzymka wiernych z Łotwy
Wierni z Łotwy z oo. Francesco Kapu SVD Tomaszem Dudziukiem SVD przed kościołem św. Jadwigi w Warszawie

Pielgrzymka wiernych z Łotwy

W dniach 22-27 lipca przebywali w Polsce z pielgrzymką wierni z Łotwy. 45-osobowa grupa pielgrzymów, prowadzona przez ojców Tomasza Dudziuka SVD i Fransesko Kapu SVD, odwiedziła między innymi Ołtarzewo, Warszawę, Kraków, Zakopane i Częstochowę.

Pielgrzymi przyjechali z parafii Limbaži, Salacgrīva i Mazsalaca, w których werbiści pracują duszpastersko od 2014 roku. Wśród nich były także 2 osoby z Rygi.

W Warszawie pielgrzymi odwiedzili Stare Miasto, Wilanów i Świątynię Opatrzności. Złożyli także wizytę w Niepokalanowie. Pobyt w Krakowie obejmował wizytę w Łagiewnikach oraz zwiedzanie Starego Miasta. Stamtąd pielgrzymi udali się do Zakopanego, gdzie między innymi wjechali kolejką na Kasprowy Wierch i przespacerowali się drogą nad reglami.

W drodze powrotnej z południa Polski goście z Łotwy odwiedzili Jasną Górę w Częstochowie, a następnego dnia werbistowską Parafię św. Jadwigi na warszawskim Żeraniu.

O. Tomasz Dudziuk SVD i pochodzący z Indonezji o. Fransesko Kapu SVD pracują na Łotwie od 2014 roku. Mieszkają w Limbaži, ok. 70 km na pólnocy-wschód od stolicy kraju, Rygi. Obsługują także parafie w Salacgrīva i Mazsalaca, miastach w północnej Łotwie, położonych niedaleko granicy z Estonią.