Wiadomości

POLSKA

Skupienie dla Animatorów 2019
Uczestnicy Skupienia dla Animatorów i Dobrodziejów Dzieła Misyjnego - Pieniężno 2019

Skupienie dla Animatorów i Dobrodziejów w Pieniężnie

W pierwszy weekend kwietnia 2019 roku (5-7 kwietnia) odbyło się w Pieniężnie doroczne Skupienie dla Animatorów i Dobrodziejów Dzieła Misyjnego z Rodziny Arnoldowej. Wzięły w nim udział 43 osoby z Koluszek, Gdyni, Olsztynka, Olsztyna, Kalisza, Bronowa i Znamieńska w Obwodzie Kaliningradzkim.

W czasie spotkania był czas na modlitwę, Msze Święte, konferencje, projekcje filmów i spotkania towarzyskie integrujące uczestników i przybliżające aktualne problemy i radości działalności misyjnej werbistów i sióstr SSpS.

W niedzielę, podczas Mszy Św. pod przewodnictwem o. Józefa Węcławika SVD, byłego misjonarza w Regii Ural oraz wykładowcy w Misynym Seminarium Duchownym w Pieniężnie, odbyła się ceremonia poświęcenia figur Matki Bożej Fatimskiej i obrazów Jezusa Miłosiernego, które przekazane zostaną katolikom w Rosji, Ameryce Płd. i Liberii w Afryce. Odmówiono też Akt Zawierzenia Matce Boskiej Fatimskiej.

Spośród czterech poświęconych obrazów Jezusa Miłosiernego dwa powędrują do diecezji św. Józefa na Syberii, jeden do Ameryki Południowej i jeden do Liberii. Obrazy są darem pani Marii Szostak, wielkiej apostołki kultu Jezusa Miłosiernego.

Figury Matki Bożej Fatimskiej to dar anonimowych Przyjaciół Misji. Jedna z figur trafi do parafii w Znamieńsku na terenie Obwodu Kalingradzkiego, gdzie posługę sprawują ojcowie Jerzy Jagodziński SVD i Walentyn Nazarenkow SVD. O. Walentyn przyjechał po figurę Matki Bożej wraz z 7-osobową delegacją parafian ze Znamieńska. Druga figura trafi do Liberii. W imieniu tamtejszych katolików odbierze ją pracujący tam o. Józef Mazur SVD.

Fotografie: Wiesław Dudar SVD, Paweł Skupień SVD, Isaac Kwame Anim-Addo SVD