Wiadomości

POLSKA

Spotkanie misyjne z uczniami w Brusach
O. Wiesław Dudar SVD z uczniami Zespołu Szkół w Brusach (fot. za parafiabrusy.pl)

Spotkanie misyjne z uczniami w Brusach

29 października 2019 roku o. Wiesław Dudar SVD, Dyrektor Referatu Misyjnego w Pieniężnie gościł w Zespole Szkół w Brusach koło Kościerzymy. Spotkanie obyło się w ramach Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.

Misjonarz opowiadał młodzieży o życiu ludzi na drugiej największej wyspie świata – Nowej Gwinei. Podzielił się ze zgromadzonymi nie tylko swoim doświadczeniem z pracy na misjach, ale także i przede wszystkim, bogactwem swojej wiary. Prezentował przy tym wiele przedmiotów z terenów misyjnych.

Na zakończenie tego spotkania o. Dudar podziękował za zaproszenie, za pamięć i modlitwę w intencjach misji i misjonarzy oraz za udział uczniów i nauczycieli w spotkaniu. Przekazując zgromadzonym misyjne obrazki zachęcił do modlitwy za misje oraz do animacji misyjnej w swoich środowiskach. Uczniowie, w imieniu całej społeczności szkolnej, podziękowali gościowi za obecność oraz przekazali zebrane w tym roku szkolnym dary dla misjonarzy.

Uczniowie Zespołu Szkół w Brusach do przeżycia tego wydarzenia przygotowywali się już w ubiegłym roku szkolnym, gdy papież Franciszek ogłosił październik 2019 Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Swe przygotowania rozpoczęli od pomocy na rzecz misjonarzy. Społeczność szkolna zaangażowała się w zbiórkę przydatnych im rzeczy. W szkole zbierano m. in. środki opatrunkowe, środki czystości, znaczki pocztowe, stare telefony komórkowe, metalowe klucze, stare monety. Wszystko przekazano do Pieniężna.

Na lekcjach religii uczniowie wraz z katechetami modlili się także okolicznościową modlitwą przewidzianą na ten czas, by także w ten sposób wspierać dzieła misyjne.

Fotografie i tekst na podst. informacji ze strony
http://parafiabrusy.pl/dyrektor-referatu-misyjnego-ksiezy-werbistow-w-pienieznie-w-zespole-szkol-w-brusach/