Wiadomości

ŚWIAT MISYJNY

Jubileusze współbraci w Rzymie
Jubilaci SVD. Drugi z lewej o. Sylwester Pająk SVD (fot. SVD Rome)

Jubileusze współbraci w Rzymie

Każdego roku w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata werbistowskie Kolegium Słowa Bożego w Rzymie (Collegio Verbo Divino) świętuje jubileusze współbraci, którzy obchodzą je w danym roku.

W tym roku 24 listopada swoje jubileusze święceń kapłańskich i ślubów zakonnych obchodziło siedmiu werbistów mieszkających w Kolegium, we wspólnocie Ad Gentes w Nemi oraz wspólnocie San Pietro.

Wśród nich był o. Sylwester Pająk SVD, który 8 września obchodził 65. rocznicę ślubów zakonnych. I to on był kaznodzieją na uroczystej Mszy Św. Natomiast głównym celebransem był o. Walentinus Beo SVD, wicerektor wspólnoty św. Piotra, który obchodził srebrny jubileusz święceń kapłańskich.

Oprócz nich w koncelebrze byli jeszcze o. Peter McHugh SVD (60. rocznica ślubów zakonnych), o. Carlos del Valle SVD (50. rocznica ślubów zakonnych), o. Paul Steffen SVD i o. Stanislaus Lazar SVD (obaj 40. rocznica ślubów zakonnych) oraz o. Nikolas Espinosa SVD (25. rocznica święceń). W uroczystości uczestniczyło też kilku gości.

Po Mszy Św. spotkaliśmy się w naszej jadalni, gdzie w rodzinnej atmosferze cieszyliśmy się razem z naszymi jubilatami z przeżytych lat w służbie misyjnej i z dobra, które dokonało się przez ich oddane życie – mówi o. Władysław Madziar SVD, rektor rzymskiej wspólnoty. (adm)

jubil collegio rzym02O. Władysław Madziar SVD, rektor rzymskiej wspólnoty SVD podczas liturgii (fot. SVD Rome)

jubil collegio rzym03Msza Św. jubileuszowa (fot. SVD Rome)

jubil collegio rzym04Jubilaci. W środku o. Sylwester Pająk SVD (fot. SVD Rome)