Wiadomości

POLSKA

15. rocznica śmierci o. Mariana Żelazka SVD
Fot. Adam Pleskaczyński (archiwum SVD)

15. rocznica śmierci o. Mariana Żelazka SVD

30 kwietnia 2021 roku przypada 15. rocznica śmierci Sługi Bożego, o. Mariana Żelazka SVD, ojca trędowatych w indyjskim Puri.

W związku z tym 29 i 30 kwietnia na Jasnej Górze odbędą się celebracje liturgiczne, zaś do końca czerwca w Michałowicach można zapoznać się z wystawą fotograficzną.

29 kwietnia o godz. 21.00 Apel Jasnogórski z Kaplicy Cudownego Obrazu poprowadzi o. Henryk Kałuża SVD, wicepostulator procesu beatyfikacyjnego o. Mariana.

30 kwietnia o godz. 13.30 Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze przewodniczyć będzie o. Sylwester Grabowski SVD, prowincjał, zaś homilię wygłosi o. Andrzej Danilewicz SVD, prowincjalny Sekretarz ds. Misji.

Tego samego dnia w Chludowie, gdzie w 1937 r. rozpoczął nowicjat o. Marian, jak zwykle 30. dnia każdego miesiąca o godz. 18.30, werbiści będą modlić się w kościele parafialnym o beatyfikację swojego współbrata. Wydarzenie to będzie transmitowane na stronie www.parafiachludowo.pl.

Szczegóły transmisji telewizyjnych, radiowych i internetowych wydarzeń na Jasnej Górze można sprawdzić na stronie www.marianzelazek.werbisci.pl.

Dodatkowo, od 28 kwietnia do 30 czerwca 2021 przy werbistowskim Domu Misyjnym w Michałowicach k. Warszawy można obejrzeć wystawę fotograficzną zatytułowaną „Puri – święte miasto hinduizmu i Mariana Żelazka SVD, ojca trędowatych”.

Z kolei w Puri 30 kwietnia ceremonie przebiegać będą w następującym porządku (godziny podane zostały wg czasu lokalnego):

  • 06.30 – Kaplica o. Mariana w Ishopanthi Ashram: nabożeństwo poranne
  • 08.00 – Szkoła Beatrix School: odśpiewanie hymnu szkoły i ceremonia kwiatów; poświęcenie odrestaurowanego i wyremontowanego pierwszego budynku Szkoły Beatrix zbudowanej przez o. Mariana, ktory odtąd będzie funkcjonował jako BLOK OJCA MARIANA; poświęcenie Słudze Bożemu o. Marianowi Żelazkowi SVD nowo wybudowanego Parku Dziecięcego
  • 08.45 - Ishopanthi Ashram: ceremonia kwiatów w mauzoleum o. Mariana; premiera video oraz albumu CD poświęconego o. Marianowi, przygotowanego przez o. Dixona D’ Sousa, SVD
  • 10.00 – kolonia Karunalaya: ceremonie i dzielenie się posiłkiem ze starszymi, chorymi i dziećmi kolonii

(ADM)