Wiadomości

POLSKA

Akcja św. Krzysztofa 2021 - spotkanie kierowców
O. Michał Radomski SVD święci pojazdy (fot. Paweł Wodzień SVD)

Akcja św. Krzysztofa 2021 - spotkanie kierowców

W niedzielę, 25 lipca 2021 roku, z okazji dnia św. Krzysztofa, w kościele Misyjnego Seminarium Duchownego w Pieniężnie, odbyło się tradycyjne spotkanie kierowców i ich rodzin włączających się w doroczną akcję św. Krzysztofa.

Po Mszy Świętej na klasztornym parkingu pojazdy poświęcili ojcowie Michał Radomski SVD, misjonarz w Kolumbii oraz Mariusz Góryjowski SVD, dyrektor Centrum Animacji Misyjnej w Pieniężnie.

Doroczne spotkanie kierowców i ich rodzin w Pieniężnie zakończyło Nowennę ku czci św. Krzysztofa w ramach XXVII Werbistowskiej Akcji Kierowców na Rzecz Misyjnych Środków Transportu - Pieniężno 2021.

Mszy Świętej, w której uczestniczyli między innymi werbiści z Polski, Indonezji i Wietnamu oraz Siostry Służebnice Ducha Świętego, przewodniczył o. Michał Radomski SVD. W homilii podziękował wszystkim darczyńcom za wsparcie tegorocznej Akcji św. Krzysztofa. Podzielił się też świadectwem swojej misyjnej posługi, w której podstawowym środkiem transportu jest łódź. W ramach tegorocznej zbiórki część funduszy przekazana zostanie na dofinansowanie zakupu łodzi dla jego parafii.

Środki zebrane w ramach XXVII Werbistowskiej Akcji Kierowców na Rzecz Misyjnych Środków Transportu - Pieniężno 2021 zostaną przekazane za zakup i dofinansowanie samochodów, motocykli, łodzi i rowerów, a także remont obecnie używanych przez misjonarzy pojazdów.

spotkier pno2021 06Msza Święta w intencji kierowców i ich rodzin, a także zmarłych w wypadkach drogowych (fot. Paweł Wodzień SVD)

Zobacz pełną listę tegorocznych projektówglobe element95px ver1

Werbistowska Akcja Kierowców na Rzecz Misyjnych Środków Transportu jest oganizowana przez Referat Misyjny w Pieniężnie od 27 lat. W tym czasie udało się pomócbardzo wielu misjonarzom i ich parafiom w zakupie bądź remoncie setek pojazdów.

W ubiegłym roku z zebranych funduszy podczas XXVI Akcji św. Krzysztofa udało się nam pomóc w zakupie:

  • samochodu ojcom Andrzejowi Dzidzie SVD i Wojciechowi Pawłowskiemu SVD pracującym w obozie dla uchodźców z Sudanu Południowego w Ugandzie (czytaj podziękowanie)
  • samochodu dla Youth Alive w Livingstone w Zambii, gdzie pracuje s. Agnieszka Kobiałka SSpS (czytaj podziękowanie)
  • 4 motocykli dla katechistów posługujących w Diecezji Dundo w Angoli; projekt koordynował o. Edward Sito SVD (czytaj podziękowanie)

Pomogliśmy także w zakupie ambulansów siostrom Służebnicom Ducha Świętego do Ośrodka Zdrowia im. Św. Józefa w Kwahu Tafo w Ghanie oraz o. Emilowi Kałce SVD do Centrum św. Łukasza w Kifangondo w Angoli. Jak zwykle drobnymi kwotami wsparliśmy utrzymanie i remonty wielu misyjnych środków transportu, szczególnie w Afryce i Azji.

spotkier pno2021 06O. Michał Radomski SVD święci pojazdy (fot. Paweł Wodzień SVD)

globe element95px ver1Więcej fotografii