Wiadomości

POLSKA

Dzieci
Anna Malinowska, autorka ilustracji do komiksu "The Goodman", opowiada o procesie jego powstawania (fot. Honorata Dzida)

Dzieci uczą się o ojcu Marianie Żelazku

Konkurs "Mój szkolny kolega ze Szkoły Beatrix w Indiach" już się zakończył. Jednak dzięki werbistom w Szkole Podstawowej nr 3 w Poznaniu dzieci mogą nadal pogłębiać znajomość postaci o. Mariana Żelazka.

Podczas lekcji religii młodsze klasy oglądają kolorowankę oraz słuchają historii małego Hindusa, zaś starsze klasy poznają osobę o. Mariana dzięki komiksowi.

Na zakończenie lekcji młodsze dzieci rozwiązują krzyżówkę, która jest zarazem sprawdzeniem tego, co zapamiętały z opowiadania. Uczniowie są zachwyceni taką formą pracy. W starszych klasach komiks również cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci czytają go z podziałem na role, dzięki czemu jeszcze aktywniej włączają się w poznawanie życia i dzieła misjonarza trędowatych.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za podarowaną nam przez Ojców Werbistów kolorowankę oraz komiks dotyczący życia i posługi wielkiego Polaka i Misjonarza o. Mariana Żelazka – mówią katecheci Szkoły Podstawowej nr 3 w Poznaniu.

Zarówno kolorowanka “Czy chcesz być dobrym?”, jak i komiks “The Goodman” wydane zostały przez Wydawnictwo VERBINUM.

Dzieci