Wiadomości

POLSKA

Wystawa "Dzieci z Lamahora"
Fot. Wiesław Dudar SVD

Dzieci z Lamahora w Śniadowie

W dniach 10-13 marca w kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Śniadowie w diecezji łomżyńskiej prezentowana była wystawa fotograficzna pt. „Dzieci z Lamahora”. Autorem fotografii jest o. Andrzej Danilewicz SVD.

Wystawa jest poruszającym fotoreportażem z sierocińca Kasih Indah (Piękna Miłość ) w Lewoleba – Lamahora na indonezyjskiej wyspie Lembata, położonej w Archipelagu Małych Wysp Sundajskich.

Niezwykłe fotografie, ukazujące codzienne życie mieszkających tam dzieci oraz oszczędny, ale głęboki tekst, prezentują niezwykłą historię wychowanków sierocińca. Są to dziecidzieci, które dzięki pomocy indonezyjskich werbistów, ludzi świeckich i dobrodziejów z zagranicy, mogą bezpiecznie żyć, rozwijać się duchowo i intelektualnie oraz przygotowywać do dorosłego życia.

Wystawa pochodzi ze zbiorów Muzeum Misyjno-Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie. Serdecznie dziękujemy ks. proboszczowi Tomaszowi Wildze i ks. wikariuszowi Tomaszowi Kurkowi za życzliwość i otwartość dzięki, której lokalna społeczność mogła zapoznać się z tym fragmentem posługi misjonarzy werbistów.

Działalność sierocińca w Lamahora można wesprzeć materialnie włączając się w akcję misyjną "Sierociniec Kasih Indah" prowadzoną przez Referat Misyjny z Pieniężna. Dzięki niej dobrodzieje z Polski wnoszą wkład w funkcjonowanie placówki.

Fotografie: Wiesław Dudar SVD