Wiadomości

POLSKA

Niedziela Misyjna w Klebarku Wielkim
W domu formacyjnym w Klebarku Wielkim (fot. Krzysztof Różycki)

Niedziela Misyjna w Klebarku Wielkim

W domu formacyjnym w Klebarku Wielkim okres propedeutyczny odbywają klerycy z trzech diecezji: ełckiej, elbląskiej i warmińskiej. Na zaproszenie prefekta, ks. Radosława Czerwińskiego, w Niedzielę Misyjną, 23 października 2022, wspólnotę seminaryjną odwiedził o. Wiesław Dudar SVD.

Spotkanie rozpoczęło się parafialną Mszą świętą w sanktuarium Znalezienia Krzyża w Klebarku Wielkim. W kazaniu o. Wiesław przybliżył treść tegorocznego przesłania papieża Franciszka na Niedzielę Misyjną, a także ukazał misyjny charakter Kościoła. Po niej odbyło się spotkanie w kaplicy seminaryjnej, gdzie kontynuowane były rozważania misyjne.

Dzięki takim spotkaniom alumni zaczynają szerzej postrzegać działanie i misję Kościoła oraz uczą się mądrej otwartości wobec innych kultur i problemów, z jakimi spotykają się misjonarze w różnych częściach świata.

Klerycy otrzymali od o. Wiesława różańce misyjne, które wcześniej poświęcił w kaplicy seminaryjnej, wiele materiałów misyjnych, a w ramach wdzięczności ofiarowali dwa ornaty, której zostaną przekazane do placówki misyjnej w Togo. (rc)

niedzmis2022 klebark04

niedzmis2022 klebark04O. Wiesław Dudar SVD podczas postkania w Domu Formacyjnym w Klebarku Wielkim (fot. Krzysztof Różycki)