Wiadomości

POLSKA

Niedziela wdzięczności za 35 edycji “Wakacji z misjami”
Wspólna fotografia jubileuszowa w Ocyplu (fot. Wojciech Stella)

Niedziela wdzięczności za 35 edycji “Wakacji z misjami”

“Uderzyć w Dzwon!” - pod takim hasłem obchodzona jest w tym roku w Ocyplu XXXV edycja Wakacji z Misjami. Niedziela 3 lipca była okazją do wdzięczności wobec wolontariuszy, studentów, kleryków, sióstr, księży, pracowników oraz uczestników, którzy przez wszystkie lata tworzyli i nadal tworzą ocyplową rodzinę.

Mszy świętej o godzinie 12,00 przewodniczył o. Sylwester Grabowski, Prowincjał Polskiej Prowincji SVD. W homilii podkreślił, że święty, to taka osoba, przez którą przebija światło Pana Boga. Nawiązując do tematu „Dzwon Świadectwa”, który był mottem tego dnia wakacyjnego wypoczynku w Ocyplu, zachęcał dzieci i młodzież, aby wydawały w swoim życiu głośny dźwięk świadectwa o Jezusie Chrystusie. O. Sylwester podziękował również wszystkim, którzy przez wiele lat w jakikolwiek sposób byli zaangażowani w rozwój Wakacji z Misjami.

wzm2022 jubil18O. Sylwester Grabowski SVD podczas Mszy świętej (fot. Kacper Andrzejczyk)

Na zakończenie Eucharystii zostały poświęcone naczynia liturgiczne, które zostaną przekazane do wspólnot katolików poza Polską.

1. turnus tegorocznych Wakacji z Misjami zakończy się 5 lipca. Bierze w nim ponad 80 uczestników i kadry opiekuńczej. W następnych dniach wakacji przewidziany jest jeszcze turnus młodzieżowy, taneczny, teatralno-muzyczny oraz podstawowy.

Od samego początku wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży, organizowany przez Referat Misyjny Księży Werbistów w Pieniężnie.

ks. Mateusz Pstrągowski

wzm2022 jubil18Uczestnicy 1. turnusu podczas Mszy świętej (fot. Kacper Andrzejczyk)

globe element95px ver1Więcej fotografii