Wiadomości

POLSKA

Obłóczyny w Chludowie
Fot. SVD Chludowo

Obłóczyny w Chludowie

Nasz nowicjusz Łukasz Goławski przywdział habit zakonny. Msza Święta w Domu Misyjnym w Chludowie odbyła się 20 stycznia w górnej kaplicy części rekolekcyjnej. Uroczystościom obłóczyn przewodniczył ojciec prowincjał Sylwester Grabowski, który celebrował Eucharystię, poświęcił strój Zgromadzenia Słowa Bożego i wręczył go Łukaszowi. 

W wydarzeniu wzięło udział kilkunastu werbistów z całej Polski, parafianie z Chludowa oraz rodzina i przyjaciele nowicjusza, którzy przyjechali aż z Lubelszczyzny. Na uwagę zasługuje niesamowita oprawa muzyczna, wykonana przez chludowską młodzież werbistowską oraz słowa homilii o. Prowincjała, który mówił o tajemnicy powołania do życia zakonnego oraz konieczności nieustannej pracy nad sobą.

Po uroczystościach, przyszedł czas na świętowanie przy obiedzie. Goście zwiedzili także Muzeum im. Ojca Mariana Żelazka oraz zapoznali się z niezwykle ciekawą historią Domu Misyjnego w Chludowie. 

DSCF7525Fot. SVD Chludowo

Łukasz Goławski rozpoczął nowicjat 29 września 2023 roku. Podczas jego trwania uczestniczy w zajęciach dydaktycznych dotyczących wstępu do Pisma Świętego, historii Zgromadzenia Słowa Bożego oraz życia zakonnego. W programie nowicjatu znajdują się też lekcje z języka obcego i śpiewu oraz praca fizyczna, podczas której nowicjusze dbają o porządek domu i jego otoczenia. Głównym celem okresu nowicjatu jest jednak rozeznanie swojego powołania poprzez modlitwę i nieustanne zbliżanie się do Boga. 

Łukasz urodził się w 1997 roku w Łukowie, miasteczku na styku Lubelszczyzny, Mazowsza i Podlasia. Tam skończył Liceum Ogólnokształcące, a później dwa i pół roku studiował historię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował jako operator numeru alarmowego 112 w Lubelskim CPR oraz był dziennikarzem Katolickiego Radia Podlasie. Jak sam opowiada historia jego powołania związana jest z Maryją, która przyprowadziła go prosto do Serca Jezusowego. Jego marzeniem jest posługa w boliwijskim tropiku, ale przyznaje, że uda się tam, gdzie dalej zaprowadzi go jego Matka.

DSCF7525Fot. SVD Chludowo

globe element95px ver1Więcej fotografii