Wiadomości

POLSKA

Ocypel wydaje dobre owoce
Misyjne Centrum Rekolekcyjno–Formacyjne w Ocyplu (fot. Robert Elak)

Ocypel wydaje dobre owoce

Wakacje trwają. Piękna przyroda, las, słońce i jezioro to marzenie każdego, kto na kilka dni chce oderwać się od codziennych obowiązków, aby nacieszyć się przyrodą i odpocząć. Tak było i jest w Ocyplu, położonym w Borach Tucholskich, gdzie werbiści mają Misyjne Centrum Rekolekcyjno–Formacyjne.

W tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, nie odbywają się w Ocyplu tradycyjne werbistowskie Wakacje z Misjami. Jednak ludzie nie omijają ośrodka. Odpoczywają tu rodziny i osoby indywidualne, które, jak same mówią, zakochały się w tym miejscu. Ci, którym czas na to nie pozwala, wpadają na weekend lub na kilka godzin w niedzielę, gdyż nie wyobrażają sobie, aby w wakacje nie pojawić się u werbisów w Ocyplu.

W niedzielę, najważniejszym punktem dnia jest Msza Święta odprawiana w samo południe w tzw. Misyjnej Stodole. 19 lipca 2020 roku było podobnie. Na niedzielną Eucharystię przybyli turyści, goście ośrodka, ale też byli opiekunowie i uczestnicy Wakacji z Misjami. Jedni już z rodzinami, inni z rodzicami, a pozostali z przyjaciółmi. Tej niedzieli zebrani modlili się za wszystkich, którzy kiedykolwiek odwiedzili to miejsce, szczególnie za dzieci i młodzież wraz opiekunami, którzy z powodu koronawirusa nie mogli w tym roku tu przyjechać na Wakacje z Misjami. W modlitwie pamiętali też o kierowcach i ich rodzinach włączających się w tegoroczną Akcję św. Krzysztofa oraz o wszystkich, których Pan już powołał do siebie.

Mszę Świętą sprawowali ks. Mateusz Pstrągowski z archidiecezji warmińskiej oraz o. Wiesław Dudar SVD. Uczestnicy chętnie zaangażowali się w przygotowanie i przebieg liturgii. Jedni służyli jako ministranci, inni przygotowali Liturgię Słowa, jeszcze inni oprawę muzyczną. Wszyscy razem z pełnym zaangażowaniem uczestniczyli w Eucharystii.

Ocypel powoli wydaje dobre owoce. Oby było ich jak najwięcej.

Wiesław Dudar SVD

19 lipca 2020 - Msza Święta w tzw. Misyjnej Stodole w Ocyplu (fot. Mateusz Włosiński)

globe element95px ver1Więcej o Misyjnym Centrum Rekolekcyjno–Formacyjnym w Ocyplu