Wiadomości

POLSKA

Przedstawienie "Daj szansę Ziemi” w Ocyplu
Przedstawienie w Ocyplu (fot. Wiesław Dudar SVD)

Przedstawienie "Daj szansę Ziemi” w Ocyplu

7 sierpnia zakończył się w Ocyplu IV turnus “Wakacji z Misjami” połączony z warsztatami teatralno-muzyczno-tanecznymi. Owocem kilkudniowej pracy uczestników turnusu był pokaz artystyczny zatytułowany "Daj szansę Ziemi”, który odbył się późnym popołudniem, 6 sierpnia. Obejrzało go około 200 osób.

Bazą tegorocznych warsztatowych działań były piosenki napisane do polskiego tłumaczenia książki peruwiańskiego autora Juana Goicochea „Dzieci, los Ziemi leży w Waszych rękach”. Ich autorami są Mariusz Kozubek (tekst) i Piotr Solorz (muzyka, aranżacje, produkcja muzyczna). Katechetyczna publikacja, przetłumaczona i wydana w Katowicach, powstała w celu uwrażliwienia dzieci i młodzieży na problemy związane z ochroną środowiska naturalnego.

Tegoroczne zajęcia, prowadzone przez artystów związanych z Krakowskim Teatrem Biblijnym, zakończyły się pokazem siedmiu etiud scenicznych, zaprezentowanych w malowniczych lokacjach jeziora Ocypel Wielki. Autorami choreografii warsztatowego pokazu byli Sara i Piotr Solorz (przygotowujący równocześnie młodzież wokalnie), zaś towarzyszące piosenkom scenki teatralne zostały przygotowane przez uczestników zajęć pod kierunkiem Mariusza Kozubka.

IV turnus “Wakacji z Misjami” zakończył się w niedzielne południe Mszą świętą. W jej trakcie uczestnicy, kadra opiekunów, rodzice oraz turyści  wypoczywający w samym ośrodku księży werbistów i na terenie Ocypla, dziękowali Bogu za 35 lat “Wakacji z Misjami”. Nie zabrakło modlitwy w intencji misji, misjonarzy i nowych powołań misyjnych oraz o pokój, szczególnie na Ukrainie.

Opuszczając to niezwykłe miejsce bardzo wielu uczestników deklarowało chęć przyjazdu za rok. A więc do zobaczenia w Ocyplu za 12 miesięcy, kiedy wspólnie z aktorami z Krakowskiego Teatru Biblijnego dzieci i młodzież ponownie opowiedzą publiczności o Ważnych problemach, o których często zapominamy w codziennym życiu. (adm)

Fotografie: Wiesław Dudar SVD

wzm2022tur4 przedst31