Wiadomości

POLSKA

"Rozmyślania nad Biblią"
Fot. Jessica Delp (www.unsplash.com)

"Rozmyślania nad Biblią"

“Rozmyślania nad Biblią” to nowy projekt mający na celu popularyzację Biblii, a przede wszystkim zachęcenie do jej regularnego czytania i dzielenia się osobistymi refleksjami. Pomysłodawcą projektu i jego koordynatorem jest o. Józef Trzebuniak SVD, były misjonarz w Indonezji.

- W projekt można włączyć się na dwa sposoby. Można być po prostu obserwatorem i to jest chyba pierwszy krok. Po prostu słuchamy nagrane przez innych rozważania. Można też zostać aktywnym uczestnikiem i nagrywać swoje rozważania - mówi o. Józef.

Jak zostać aktywnym uczestnikiem? Przede wszystkim należy skontaktować się mailowo z o. Trzebuniakiem (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), w celu zapoznania się, ustalenia harmonogramu, skoordynowania kwestii technicznych. Po weryfikacji można przystąpić do nagrywania swoich treści.

- Zasada jest prosta. Wybieramy czytania liturgiczne według kalendarza liturgicznego, czytamy je uważnie, nagrywamy refleksję i dzielimy się nią z przyjaciółmi - wyjaśnia o. Józef.

Na tym etapie nagrane rozważania są dostępne w serwisach YouTube (https://youtu.be/9cGPkQZKLac), Facebook (https://www.facebook.com/werbistaSVD), Spreaker (https://www.spreaker.com/show/4672934). Nagrania można także otrzymywać zostając członkiem grupy zamkniętej w komunikatorze WhatsApp.

Projekt “Rozmyślania nad Biblią” dostępny jest po polsku oraz angielsku (zob. www.trzebuniak.blogspot.com)

- Nasz projekt dopiero zaczyna szerszą działalność. Dlatego ciągle uczymy się i badamy, w którą stronę pójść i jak dalej się rozwijać - dodaje o. Trzebuniak. - Nie ulega jednak wątpliwości, że w spotkaniu ze Słowem Bożym w dzisiejszym świecie powinniśmy szerzej i odważniej korzystać z dostępnych środków technicznych, mediów społecznościowych, platform streamingowych.