Wiadomości

ŚWIAT MISYJNY

Dary z Polski dotarły do Afryki
Dzieci ze szkoły w Hanyigbq Todzi z przyborami szkolnymi z Polski

Dary z Polski dotarły do Afryki

W ostatnim czasie staraniem Referatu Misyjnego z Pieniężna przygotowano i wysłano do Togo 2 kontenery zawierające dary polskich przyjaciół dzieła misyjnego.

Odbiorcami przesłanych przedmiotów są misjonarze pracujący w Togo, a całość na miejscu koordynuje o. Marian Schwark SVD, pracujący w parafii w Kpalimé na południowym-zachodzie kraju.

W kontenerach znalazły się 4 dzwony, lekarstwa dla lokalnych szpitali i przychodni, środki czystości, dewocjonalia, sprzęty wyposażenia szkół oraz przybory szkolne dla dzieci.  Przesłane rzeczy zgromadzone zostały między innymi w ramach prowadzonych przez Referat Misyjny w Pieniężnie akcji: Misyjny opatrunek (lekarstwa), W zdrowym ciele (środki czystości), Znaki wiary (dewocjonalia).

Po różnych perypetiach w podróży (zagubione dokumenty i wyjątkowo długi postój w porcie) ostatni kontener dotarł do celu i został rozładowany 20 września. Dary zostały odebrane przez adresatów albo rozdane potrzebującym - pisze o. Marian Schwark SVD. - Najbardziej cieszyły się dzieci z materiałów szkolnych. Nadeszły akurat na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Jak przyznaje o. Marian, potrzeby są tak wielkie, że nawet 2 kontenery samych tylko artykułów szkolnych nie starczyłyby, by wszystkich zadowolić.

Wszystkim darczyńcom i organizatorom składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać za okazaną nam pomoc - dodaje o. Schwark.

Również i my dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w zbiórkę przedmiotów, pakowanie, organizację wysyłki i wszelkie działania logistyczne. Niech dobry Bóg Wam błogosławi!  

Dzieci ze szkoły w Hanyigbq Todzi z przyborami szkolnymi (fot. archiwum Mariana Schwarka SVD)