Wiadomości

ŚWIAT MISYJNY

Jubileusze współbraci w Collegio del Verbo Divino w Rzymie
Odnowienie ślubów zakonnych w Collegio del Verbo Divino (fot. Piotr Gracz SVD)

Jubileusze współbraci w Collegio del Verbo Divino w Rzymie

W werbistowskim domu generalnym w Rzymie wspólne świętowanie jubileuszy odbywa się z reguły w Niedzielę Chrystusa Króla. Niestety, miniony rok nie pozwolił na to względu na obostrzenia związane z pandemią. Skromne świętowanie udało się rozganizować 29 stycznia, we wspomnienie św. Józefa Freinademetza.

Właśnie w tym dniu o. Sylwester Pająk SVD obchodził 60. rocznicę święceń kapłańskich. Natomiast pozostali jubilaci z roku 2020 to br. Reinhard Niesel SVD (60. rocznica ślubów zakonnych), br. Roman Prcúch SVD (25. rocznica ślubów zakonnych) oraz o. James Raj Yesudoss SVD (25. rocznica święceń kapłańskich).

O. Sylwester w homilii przedstawił sylwetkę św. Józefa Freinademetza i jego słowami z 1890 roku dziękował za łaskę własnego powołania. Są dwie łaski, za które nigdy nie przestanę dziękować Bogu: powołanie do kapłaństwa i powołanie do życia misyjnego– mówił o. Pająk i zachęcił wszystkich do naśladowania przykładu wielkiego misjonarza.

Na koniec br. Reinhard, który przeżył w Rzymie ponad 40 lat, podzielił się z nami swoimi przeżyciami życia zakonnego, które kilkadziesiąt lat temu było tak bardzo inne od obecnego.

O. Generał, Paulus Budi Kleden SVD złożył życzenia jubilatom i pogratulował im wiernej i oddanej służby w Zgromadzeniu Słowa Bożego.

Gratulując jubileuszy naszym starszym współbraciom czujemy się zainspirowani ich oddaniem i radością po wielu latach życia zakonnego – mówi o. Władysław Madziar SVD, rektor rzymskiego del Verbo Divino. (ADM)

jubcolrom03 minOd lewej: br. Roman Prcúch SVD, o. Sylwester Pająk SVD, o. James Raj Yesudoss SVD i br. Reinhard Niesel SVD (fot. Piotr Gracz SVD)