Wiadomości

POLSKA

Festiwal "Kolory Życia"
Rekolekcje dla młodzieżyw w ramach Festiwalu "Kolory Życia" (fot. za: https://www.facebook.com/KoloryZyciaFestiwal/)

Festiwal "Kolory Życia"

Od 9 czerwca trwa w Nysie festiwal „Kolory Życia” - niezwykłe wydarzenie kulturalno-religijne zorganizowane przez werbistowską Parafię Matki Bożej Bolesnej w Nysie oraz Wspólnota św. Tymoteusza z Gubina.

Festiwal „Kolory życia” to osiem dni koncertów, konferencji i spotkań przeplatanych z nabożeństwami. Jednym z jego celów jest pokazanie bogactwa chrześcijańskiej kultury.

Tak bogatą i różnorodną obsadą wykonawców nie mogą pochwalić się nawet najstarsze i najbardziej rozpoznawalne tego typu imprezy w Polsce. To pierwsza taka inicjatywa w Nysie i najdłuższe tego rodzaju spotkanie na Opolszczyźnie.

Główne wydarzenia odbywają się w Hali Nysa, która każdego dnia od poranka do wieczora, wypełniona będzie wydarzeniami związanymi z festiwalem. Swoje koncerty dadzą tu soliści oraz kilkudziesięcioosobowe zespoły – to m.in. niemaGotu i Halina Frąckowiak - gwiazda polskiego bigbitu znana m.in. z przeboju „Papierowy księżyc”. Do tego na scenie pojawią się Gospel Rain, Marcin Styczeń, Fisheclectic czy Adam Bubik.

Festiwal „Kolory Życia”, to nie tylko występy muzyczne. Do Nysy przyjedzie też Teatr Franciszka z musicalem „Tobiasz” oraz duet mimów z Kabaretu Świerszczy-chrząszcz.

Festiwal „Kolory Życia”, to inicjatywa, która wyrosła na pięknym doświadczeniu odnalezienia sensu życia - tłumaczy o. Damian Piątkowiak SVD, proboszcz Parafii Matki Bożej Bolesnej w Nysie. - Jak światło umożliwia widzenie kolorów i odsłania bogactwo barw, tak dla każdego człowieka Bóg jest tym, kto życiu nadaje głęboką wartość i pasjonujący sens. I to właśnie w trakcie festiwalu będziemy starali się pokazać - dodaje.

kolory zycia banner1000x500px min

Wydarzenie otwarte jest dla wszystkich mieszkańców Nysy, gminy i powiatu. Hala Nysa od 9 do 16 czerwca ma być miejscem spotkania dla osób wierzących i niewierzących, poszukujących i myślących różnorodnie. Uczestnicy wspólnie bawią się, rozmawiają i modlą. 

Naszym pragnieniem jest, by festiwal był miejscem świętowania dla każdego. Może się okazać, że podczas planowanych spotkań dokona się w naszych sercach coś wyjątkowego, coś pięknego, na co oczekiwaliśmy od dawna, nie umiejąc tego nazwać - mówi ks. Artur Godnarski, współorganizator festiwalu, który od lat prowadzi m.in. takie inicjatywy jak Przystanek Jezus.

Jak zapewniają organizatorzy Festiwal „Kolory Życia” jest otwarty dla wszystkich - wierzących i niewierzących, myślących różnorodnie i poszukujących. Podstawowy warunek to wzajemny szacunek i otwartość w słuchaniu siebie nawzajem oraz pragnienie uczestniczenia w poszukiwaniu piękna, prawdy i dobra w koncertach, spotkaniach, prezentacjach i wydarzeniach artystycznych.

Zapraszamy na festiwal „Kolory Życia”, by w radosnej atmosferze spotkać się i spędzić razem wyjątkowy czas świętowania oraz zabawy, a także spotkań dyskusyjnych - czytamy na stronie internetowej wydarzenia. - Jesteśmy ciekawi jak myślisz, co czujesz i czego pragniesz. Nie bójmy się mieć wielkich pragnień. Ich spełnienie jest możliwe. Tym właśnie będziemy chcieli się podzielić. 

Uczestnictwo w Festiwalu „Kolory Życia” jest bezpłatne. Dla rodziców z dziećmi, którzy chcieliby wziąć udział w wieczornych spotkaniach w Hali Nysa organizatorzy przygotowali przedszkole. W ARCE DZIECI można pod profesjonalną opieką bezpłatnie pozostawić dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Przedszkole będzie działało w godz. od 18.30 do 21. Opiekę w nim zapewniają wychowawczynie z nyskich przedszkoli.

Równolegle z Festiwalem odbywają się misje ewangelizacyjne zorganizowane przez werbistowską Parafię Matki Bożej Bolesnej. W czasie ich trwania sprawowane są Msze Św. z naukami misyjnymi, odbywa się 24-godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu, przeprowadzone też zostaną rekolekcje dla młodzieży. W niedzielę, 16 października, zakończą się Piknikiem Parafialnym.

Misje ewangelizacyjne są integralną częścią festiwalu, albo raczej festiwal jest ich integralną częścią - mówi o. Damian Piątkowiak SVD. - Chodziło nam o to, by wyjść poza kościół i zaprosić do ich udziału nie tylko parafian, ale wszystkich, którzy chcieliby ożywić lub nawet wskrzesić swoją wiarę.

Festiwal "Kolory Życia" potrwa do 16 czerwca.

kolory zycia program800px min


Więcej informacji i fotografii:

globe element95px ver1kolory-zycia.pl

globe element95px ver1www.facebook.com/KoloryZyciaFestiwal/