Wiadomości

ŚWIAT MISYJNY

Kontener z darami dotarł do Togo
Fot. Marian Schwark SVD

Kontener z darami dotarł do Togo

Po długiej podróży kontener z darami dla Togo, przygotowany przez Referat Misyjny w Pieniężnie, dotarł wreszcie na miejsce. Znalazły się w nim artykuły biurowe, przybory szkolne, zabawki, środki czystości, drobne wyposażenie szpitali i artykuły medyczne, witraże i dewocjonalia.

Zebrane przedmioty przekazane zostały przez polskich przyjaciół misji w różnych miastach polski. Również poznańska Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio przekazała artykuły szkolne, a przede wszystkim środki opatrunkowe i środki pierwszej pomocy szpitalnej.

Oto relacja o. Mariana Schwarka SVD z Togo, który na miejscu koordynuje rozprowadzanie darów.

Kontener z darami od Was wreszcie do nas dotarł. Zrobił prawie podróż dookoła świata. Wysłany z Polski 1 stycznia, dotarł do nas dopiero 10 maja. Wiele placówek misyjnych, zwłaszcza siostry zakonne, oczekiwały na ten kontener. Paczki z materiałami opatrunkowymi, tak starannie przygotowane przez fundację "Redemptoris Missio", rozejdą się w najbliższych dniach do różnych ośrodków zdrowia. Podobnie prześcieradła, ręczniki, mydło, pasta do zębów i szczoteczki.

Wyposażenie gabinetu dentystycznego pójdzie do Guerin Kouka na północy kraju, gdzie jest tylko jeden lekarz na 165 000 mieszkańców, a dentysty nikt tu jeszcze nie widział od stworzenia świata. W tym samym regionie, dzieci ze szkół podstawowych czekają z utęsknieniem na przybory szkolne.

Nasz warsztat witrażowy otrzymał solidną ilość szkła witrażowego, ołowiu, kitu i innych rzeczy do produkcji witraży. Zamówienia, które leżały tu od kilku miesięcy, beda wreszcie mogły być zrealizowane. Kościół budowany w Kpatchile otrzymał wyposażenie liturgiczne. Setki wiernych otrzyma różańce i medaliki zebrane w Polsce. Będą się modlić za darczyńców.

Za te wszystkie dary składam serdeczne Bóg zapłać.

-- Marian Schwark SVD

Fotografie: Marian Schwark SVD

Kontener z darami wyruszył z Pieniężna w grudniu 2018 roku. To już kolejna tego typu akcja. Wcześniej, w październiku 2017 roku, do Togo przekazano 2 kontenery z pomocą polskich przyjaciół dzieła misyjnego. Odbiorcami przesłanych przedmiotów są misjonarze i misjonarki pracujący w Togo.

Więcej o darach wysłanych z Polski można przeczytać TUTAJ.